Kariyerini

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kariyer Merkezi olarak amacımız; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrenci ve mezunları ile iş hayatı arasında bir köprü oluşturarak; bireylerin piyasa şartlarına göre nitelik kazanmalarına yardımcı olmak, bireylere iş hayatında karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözümleri konusunda yol gösterici bilgi ve belgeler sunmaktır.

Yaratıcı ve Yenilikçiyiz.

“Yaratıcılık” yeni şeyler düşünmek, “yenilik” yeni şeyler yapmaktır.

Kararlıyız.

Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.

MİSYONUMUZ

Hayalini Kur

“Hayal edebiliyorsan, yapabilirsin. Tüm bunların bir rüya ve fare ile başladığını her zaman hatırla.” ~ Walt Disney

 1. Büyük insanların hikayeleri ile ilham alın
 2. Hayallerinizi yazmayı unutmayın
 3. Savaş planınızı hazırlayın
 4. Bedelini günlük ödeyin
 5. İleriye yönelik zorluklara hazırlıklı olmak
 6. “Ortalama” konusuna dikkat!
 7. Durgun zamanlardan geçmek

Hedefini Koy

1. Öncelikle, yapabileceklerimizden emin olmalı, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirlemeliyiz.
2. Kariyer hedefinde en önemli nokta kişinin sevdiği işi yapmasıdır.
3. Kariyer hedefi belirlendikten sonra, zaman kriterlerini göz önünde bulundurmak gerekir.
4. Ancak en önemli noktalardan biri, kariyer hedefinizi tek bir noktada yoğunlaştırmamaktır.
5. Kariyer hedefine ulaşılmak istenen yolda bir takım başarısızlıklar yaşanmışsa, bu durumlar kişinin hevesini kırmamalı tam tersine hatalardan ders alınarak, daha doğru stratejiler belirlenmelidir.

Gerçeğe Dönüştür

 1. Hayallerinizi gözünüzde canlandırarak somutlaştırın.
 2. Hayallerinizi öncelik sıralamasına koyun.
 3. Kilometre taşlarını belirleyin.
 4. İlerlemenizi takibe alın.
 5. Destek sağlayın.
 6. Ne zaman vazgeçilmesi gerektiğini bilin.

VİZYONUMUZ

Üniversitemizde okuyan her öğrencinin daha eğitim sürecinde iş hayatına hazırlanmalarını sağlayarak mezun olduklarında “istenen” personel olmaları için gerekli altyapı ve organizasyonları gerçekleştirip Kariyer Merkezleri arasında en etkin merkez haline gelmektir.

Kalıplaşmış olan kariyer planlamaları ve düşüncelerinden uzaklaşarak daha geniş kapsamlı etkinlikler yapmak, kendimizi olumlu yönde geliştirerek saygın ve özgün bir merkez olup, hedeflerimizi ve hayallerimizi en yüksek seviyeye çıkarmak, gelecek kuşakları en iyi şekilde bilgilendirmek.

GELECEK 10 YIL İÇERİSİNDE NELER YAPACAĞIZ?

Hedefimiz, düzenlediğimiz etkinliklerle, etkinliğe gelen saygı değer kişilerden öğrendiğimiz ve öğreneceğimiz bilgilerle merkezimizi en doğru bilgilerle büyütmek ve daha çok kitleye ulaşarak bir çok kişiye ve üyelerimize en doğru şekilde kariyer planlaması yapmalarına yardımcı olmaktır.

Ekiplerimiz

Yapılan organizasyonların eksiksiz işleyişi sebebi ile gerekli eğitimleri alan kadrolar ile çalışılmaktadır. Kadrolarımız dönem içinde düzenlenen etkinliklerdeki performanslarına göre öğrenci kulüplerinden seçilir. Seçilen öğrenciler oryantasyon eğitimlerinin ardından sözlü mülakata tabii olurlar. Ardından Kariyer Günleri Organizasyon Komitesi’nde yer almaya hak kazanan öğrenciler aşağıda yer alan alanlardaki birim amirlerine bağlı olarak teşkilatlı şekilde görev alırlar.

Birim amirlerine bağlı ekip alanları:
*- Salon Sorumlusu
*- Sahne Sorumlusu
*- Teknik Ekip
*- Kulis Sorumlusu
*- Fuaye Sorumlusu
*- Sponsor Sorumlusu
*- Tanıtım/Reklam Ekibi
*- Tanıtım/Reklam Faaliyetlerimiz

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı’na bağlı Kariyer Merkezi’mizin yapılan organizasyonların tanıtım ve reklam çalışmaları da profesyonel şekilde düzenlenmektedir. Üniversite bünyesinde her fakültenin kendi öğrencilerinden kurulu tanıtım kadroları ile tüm birimlere ulaşılmaktadır. Üniversite içlerindeki sosyal tesisler, broşür dağıtımları ve afiş çalışmaları yapılmaktadır.

null

GÖZDE NUR AKDEMİR

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
null

İLKNUR ODAMAN

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
null

FURKAN KUZU

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Organizasyonlar ve Salonlarımız

Kariyer Merkezi düzenlediği staj, iş imkânları ve kariyer danışmanlıkları haricinde konferans salonlarında Kariyer Günleri’ni organize etmektedir.
Etkinliklerimiz program yoğunluklarına göre değişik alanlarda yer almaktadır. Genellikle üniversitemizin en büyük konferans salonları kullanılmaktadır. 12. Kariyer Günleri etkinliğimiz için üniversitemizin en büyük ve en yeni konferans salonu olan kapasitesi 500 kişiye kadar ulaşabilen Prof. Dr. Fazıl TEKİN Konferans Salonumuzu tercih ettik. Etkinliğimiz ücretsiz olduğundan farklı oturumlara farklı öğrencilerin katılım olanağı sağlandığı için 1000 öğrenciye kadar ulaşabilir. Etkinliğimizde fuaye alanında bir çok firmanın katılımı olacağından ve konferans salonumuz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ana girişinde olduğundan 5000 kişinin görmesine ve haberdar olmasına imkan sağlayacaktır.

Geçmişte bizimle iş birliği yapmış güzide markalar.

Yapmak istediğin mesleği seçmek senin elinde.

0
Mezun
0
İş ortaklığı
0
Şirket
0
Konuşmacı